SIDING montavimo instrukcija (spausti čia)

PANAUDOJIMO GALIMYBĖS

Plieninės dailylentės SIDING skirtos tiek siekiant atnaujinti seną, tiek dekoruojant naujo statinio fasadą. Esant poreikiui padidinti oro pralaidumą namo fasade galima perforuoti.

Naudojamos:

  • kaip pilna ar dalinė fasado apdaila derinant su apdailinėmis plytomis, tinku ar kitais fasadų elementais;
  • stogo pakalimams įrengti;
  • malkinėms;
  • stoginėms;
  • pavėsinėms;
  • patalpose, kuriose galioja aukšti vėdinimo reikalavimai;
  • kt.

FASADO ŠILTINIMAS

Plieninės dailylentės SIDING montuojamos ne tik siekiant atnaujinti fasado išvaizdą, bet kartu ir po fasado šiltinimo darbų.

Eiliškumas: ant fasado montuojami tinkamai paruošti mediniai/metaliniai tašai, į tarpus tarp jų klojama apšiltinimo medžiaga:

  1.  Dvigubo apšiltinimo atveju, šiltinimo medžiagos antrasis (viršutinis sluoksnis) turi perdengti pirmojo (apatinio) sluoksnio siūles. Tokiu atveju sluoksnius reikia kloti keičiant klojimo kryptį: pirmasis sluoksnis horizontaliai, antrasis – vertikaliai.
  2. Vieno sluoksnio apšiltinimo atveju – montuojama vertikaliai. Tarpus tarp tašų pasirinkite tokio pločio, kokio išsirinkote vatą, kad išvengtumėte ne tik papildomo darbo, bet ir neracionalaus medžiagų panaudojimo. Tašai privalo būti tinkamai išdžiovinti, impregnuoti, neturėti per didelių ir per daug šakų.

Fasado šiltinimo pavyzdžiai:

Užbaigus šiltinimo medžiagos klojimo darbus, klojama plėvelė, apsauganti šiltinimo medžiagas nuo drėgmės, tuomet vertikaliai montuojami mediniai maždaug 2-5 cm storio tašeliai skiriantys lentele nuo plėvelės. TARPAS TARP FASADO IR LENTELIŲ – BŪTINAS. Įrengiant ventiliuojamą fasadą ypatingą dėmesį reikia atkreipti į naudojamų medžiagų suderinamumą, visa sistema montuojama pagal projektavimo statybos reikalavimus (Parengta pagal FASADŲ ĮRENGIMO DARBAI. Vėdinamų fasadų su mineralinės vatos šilumos izoliacija įrengimas STR:121895674.205.20.02.01:2015).

DAILYLENČIŲ MONTAVIMAS

Lentelės montuojamos nuo apačios į viršų, pirmoji dailylentė yra montuojama užkabinus už pradinio lankstinio. Jei išsirinkote lankstinius su paslėptu tvirtinimu, t.y. kai sumontavus lankstinius nesimato tvirtinimo elementai (pav. 1) – lankstiniai tvirtinami prie fasado anksčiau nei lentelės (pav. 2). Jei lankstiniai (pvz. kampai) su paslėptu tvirtinimu, jie tvirtinami prie fasado anksčiau nei dailylentes. 

Platesnė informacija: www.siding.lt/lankstiniai

Plieninės dailylentės SIDING tvirtinamos Jūsų pasirinktais varžtais, nuo elementarių medsraigčių iki stoginių  savisriegių su guminėmis tarpinėmis. Reikalingų tvirtinimo elementų galite įsigyti mūsų įmonėje. SIDING lentelių gamybos proceso metu yra automatiškai išmušamos skylės tvirtinimui, tačiau jei Jūsų varžto sukimo vieta nesutampa su skyle – nerimauti nereikia.

SVARBU!

NIEKADA nenaudokite abrazyvinių diskų. Naudodami netinkamus įrankius, netenkate suteikiamos garantijos. Rekomenduojama paviršiaus
pažeidimus uždažyti korekciniais dažais. Dažant pažeistas vietas – saugoti, kad nepatektų ant nepažeistos dangos. Jei pjovėte lakštus, kruopščiai nurinkite ir nuvalykite pjovimo drožles bei atraižas, kad jos nepažeistų montuojamos dangos paviršiaus. Rekomenduojama paviršiaus pažeidimus uždažyti korekciniais dažais, kurių nedideliais kiekiais (koregavimo tikslams) galite įsigyti mūsų įmonėje. Dažant pažeistas vietas reikia labai saugoti, kad dažai nepatektų ant nepažeistos polimerinės dangos, esančios aplink jas.

Negalima dailylenčių padengtų apsaugine plėvele palikti ir laikyti ant tiesioginių saules spindulių, kadangi tai gali apsunkinti plėvelės pašalinimą, bei gali likti klijų žymės.

Saugokite save ir kitus: dirbdami su, bet kokio profilio plieno gaminiais, visada vilkėkite apsauginius drabužius ir darbines pirštines, kad nesusižeistumėte į aštrius skardos kampus ar kraštus. Prieš keldami ilgo matmens lenteles gerai įsitikinkite, kad kėlimo priemonės (juostos, virvės) yra tinkamos naudoti, ar gerai pritvirtintos, nepažeistos ir pakankamai tvirtos kelti, kad aplink yra pakankamai erdvės ir nėra kliūčių lentelę pakelti į reikiamą aukštį. Venkite dailylenčių kėlimo esant stipriam vėjui, taip pat keliant jas aukštyn – nevaikščiokite ir nestovėkite po jomis. Dirbdami aukštyje, elkitės apdairiai, naudokite saugos diržus ir neslidžią avalynę.

Visose dailylenčių montavimo stadijose laikykitės darbo saugos reikalavimų.

Plienines dailylentes galima kelti ir nešti tik jos paviršių laikant statmenai žemei.

Plieninių dailylenčių SIDING negalima užkrauti jokiais kitais kroviniais nei transportuojant, nei sandėliuojant. Svoris gali sugadinti itin tikslų plieninių dailylenčių SIDING užraktą.